Saturday, May 2, 2015

Keskkonnanädala raames on kooli hoovis paberikonteiner!(4.mai-11.mai 2015)

Paberpakendi konteineritesse võib panna kõiki puhtaid paberist või papist pakendeid.
  • ajalehed, ajakirjad, kataloogid ja reklaammaterjalid;Keelumärk
  • töövihikud, paberist ja papist kaustikud, kirja- ning joonistuspaber;
  • ümbrikud, kaanteta raamatud.
Paberi ja papi mahutisse ei tohi panna määrdunud või vettinud paberit ja pappi, majapidamispaberit, kasutatud pabernõusid, kartongist joogipakendeid, kilet fooliumi- ja kopeerpaberit.
Vanapaber tuleb koguda eraldi, et võimaldada selle ümbertöötlemine. Pappi ja paberit töödeldakse ning sellest toodetakse ajalehepaberit, pehmepaberit, lainepappi, soojusvilla jms. Vanapaber on hea taaskasutusväärtusega.

Sinu panus paremasse, puhtamasse elukeskkonda on oluline! See on südametunnistuse asi. Kurb oleks tagantjärele tõdeda: „Ja ükski veetilk ei võtnud vastutust üleujutuse tekitamise eest.“


 Vaadake kodus üle, kas teil on vanapaberit, mida te enam ei vaja ja tooge see kooli juures asuvasse paberikonteinerisse! NB! Sellel aastal ei korralda me ühtegi kogumisvõistlust, kuna eelmisel aastal juhtus patareidega selline lugu, et osad õpilased hakkasid tühjendama ka poodides olevaid kogumiskaste. 
Käesoleval aastal saab ära tuua nii vanapaberit kui ka vanu patareisid. Patareide kogumiskast asub loodusainete klassis!

No comments:

Post a Comment